חדר בריחה בחיפה


חדרי בריחה הם אחד הלהיטים הגדולים ביותר בסצנת הבילויים והמשחקים החברתיים כיום, בישראל ובעולם גם יחד. העיקרון בהם ברור, פחות או יותר: השחקנים מוכנסים לתוך חדר או מספר חדרים, כשהדרך היחידה שלהם לצאת מהם היא באמצעות עמידה בלא מעט משימות. הם צריכים לפתור חידות הגיון, לפענח צפנים, להתמודד עם משימות מכניות, לאתר חפצים ולהפעיל את מוחם במטרה לעמוד בזמן הקצוב ליציאה מהחדר (בדרך כלל שעה). כדי להצליח במשימות יש צורך בחשיבה מחוץ לקופסה של כל אחד מהשחקנים, בחלוקת תפקידים ביניהם, בשיתוף פעולה ועוד. זוהי אחת הסיבות לכך שמדובר בפעילות מגבשת ובבחירה נפוצה של ארגונים ושל חברות לימי כיף לעובדים, למשל.

פנטגון

גם בתחום פופולארי כמו חדרי הבריחה, מסתבר שיש עדיין הרבה מה לחדש. כל חדר הוא בעל משימות משלו, וחשוב לא פחות – גם בעל עלילה, תפאורה ועיצוב שונה שמכניסים לחוויה. זאת בנוסף לחידות שמוכיחות שהראש היהודי יודע לא רק להמציא פטנטים, אלא גם לחבר חידות מקוריות, יצירתיות ומתוחכמות. לאחרונה התבשרנו על פתיחת חדר בריחה חיפה, שמשנה את חוקי המשחק בתחום, מכניס אתכם לנעלי סוכנים חשאיים ומציב בפניכם אתגרים משמעותיים.

העלילה

מאחורי אסקיי פרום חיפה, שהוא מומלץ באמת ובתמים, עומד סיפור שמצליח לרתק אליו את המשתתפים, מכניס אותם לאווירה הנכונה ומשתלב בצורה מושלמת עם המשימות השונות. חדר בריחה 'נפילת הפנטגון’ מעמיד בנקודת הפתיחה שלו מצב מורכב מבחינת ה"סוכנים". יש הדלפה של מידע מסווג על סוכני הפנתגון, שעד כה לא הצליחו לגלות את המקורות שלה – מה שמעמיד את חייהם של הסוכנים ושל בני המשפחה שלהם בסכנה וגם מאיים על המוסד האמריקאי כולו. המשתתפים לוקחים את תפקידם של הסוכנים הבודדים שהשלטון האמריקאי אינו חושד בהם. המטרה היא להתגנב לתוך הפנטגון, לאתר חומרים סודיים ורגישים ולהשמיד את הארכיון, כך שלא תהיה אפשרות לשחזר אותו. הבעיה היא שיש לא מעט מלכודות ושהסכנה שיתפסו את המשתתפים נוכחת תמיד. השאלה הגדולה היא האם הם יצליחו לעמוד באתגר. חדר הבריחה 'נפילת הפנטגון’ מציע חידות מכל תחום, לרבות מספר הפתעות טכנולוגיות ותפאורה שמצליחה להכניס את השחקנים לסיפור בתוך פרק זמן קצרצר. החידות הן מז'אנרים שונים, כאשר ראוי לציין את ההמשכיות בין החידות ואת התחושה שבאמת נבנה כאן סיפור בלשי של ממש.

נפילת הפנתגון: כל מה שחשוב לדעת

חדר הבריחה החדש 'נפילת הפנטגון’ ממוקם ברחוב חלוצי התעשייה 35 בחיפה ומציע גם שפע חנייה חינם. הוא מיועד ל-8-4 משתתפים, כך שהוא מספק מענה לקבוצות גדולות יחסית. המשתתפים יכולים לבחור אחת מבין שתי רמות קושי, בחירה שיכולה להתבצע על פי הניסיון שלהם בתחום חדרי הבריחה, לפי הרכב המשתתפים או פשוט בהתאם לאתגר שהם מעוניינים לעמוד בו בנקודת הזמן הנוכחית. לובי הכניסה הוא אטרקציה בפני עצמה, עם מגוון רחב של משחקים ואטרקציות שיאפשרו לשחקנים להעביר את הזמן בנעימים עד שיגיע התור שלהם להיכנס לחדר. המטרה של חדר הבריחה 'נפילת הפנטגון’ היא לפצח את האתגר בתוך שעה אחת בדיוק. כמובן, כמיטב המסורת, אם המשתתפים מתקשים בפתרון חידה או באופן כללי, הם יכולים לבקש רמזים מאנשי המקום דרך מערכת הכריזה ובכך להתקרב לפתרון החידות. חדר בריחה מתאים למשפחות, הוא אינו מפחיד בשום צורה (לא על כל חדר בריחה אפשר לומר את זה) ומיועד לילדים החל מגיל שש ולבוגרים. בגילאי 14-6 יש צורך בנוכחות של אדם מבוגר בחדר. המחיר משתנה בהתאם למספר השחקנים, אבל ברמה הכללית אפשר לטעון שהתמחור בהחלט סביר ביחס למקובל בתחום חדרי הבריחה בישראל.
  • נפילת הפנטגון#