אסקייפרום – מה זה?


אסקייפרום
מתי ניסיתם באמת משהו חדש?

עולם הפנאי משתנה ללא הרף, טרנדים חדשים ואופנות מלהיבות צצים כפטריות אחרי הגשם, והטרנד החדש והלוהט הוא חדר בריחה. שוו בנפשכם הרפתקה וירטואלית מצד אחד ואמיתית מן הצד השני, כאשר אתם הגיבורים ועליכם לבצע משימות, לפתור חידות ולהפעיל כישורי בילוש וחקירה בזמן אמת. על הטרנד הלוהט – מי, מה, איך ולמה – במאמר שלפניכם.

איך זה עובד?

כשאתם נכנסים לחדר בריחה והדלת מאחוריכם נסגרת, אתם עוברים למציאות אחרת. מעתה, אתם צוות שצריך לשלב כוחות וכישורים על מנת לעמוד במשימות ולפצח תעלומות, ויש לכם 60 דקות לעשות זאת. כל חדר בריחה מעוצב כך שתכנסו במהירות ובטבעיות לתוך הסיפור והאווירה, והמשימות, התעלומות והחידות מותאמות למסע שעליכם לעבור. באקזיט רום ימצאו חדי ההבחנה מביניכם את הרמזים החבויים, וביחד תפתרו את התעלומה. על מנת להצליח במשימתכם, עליכם לשמור על קור רוח, על שיתוף פעולה ועל חדות מחשבה. האם תצליחו לעמוד במשימה? האם תצליחו לשלב כוחות?

מה הסיפור שלך?

לכל חדר בריחה סיפור אחר, ואתם בוחרים את חדר הבריחה עם הסיפור שמדבר אליכם: ישנם מקומות המציעים סיפור אחד או שניים, וחברות כמו חברת אקזיטרום, המציעות מגוון רחב יותר של חדרים עם שלל סיפורים המגיעים מז'אנרים שונים. תוכלו למצוא תעלומות מצריות, עלילות בילוש, מדע, מסעות ביערות קסומים וכן הלאה. כל חדר מעוצב בהתאם לעלילה וכולל רמזים וחפצים שעל המשתתפים לאסוף לאורך המסע. בנוסף לתפאורה ולעיצוב החדר, שיכניסו אתכם עמוק לתוך הסיפור, בחלק מהעלילות משתתפים שחקנים אמיתיים. קיימים חדרי בריחה מפחידים, מאתגרים, מסקרנים וקסומים, עליכם רק לבחור את הסיפור שמתאים לחבורה שלכם.

היכן ומתי?

אמנם הטרנד חדש יחסית, אך כבר היום ניתן למצוא אסקייפרום ברוב חלקי הארץ, מהצפון ועד הדרום. חברת Exitroom, למשל, מפעילה סניפים בבאר שבע, בחיפה ובהרצליה. רוב חדרי הבריחה פועלים בכל ימות השבוע, בשעות שונות. את החדר יש להזמין מראש, בייחוד בחגים, בחופשים ובסופי שבוע. היתרון בחדר בריחה המופעל על ידי חברה גדולה כמו אקזיטרום הוא שלל החדרים, ההרפתקאות והסיפורים השונים העומדים לבחירתכם.

כמו משחק מחשב – בחיים האמיתיים

האסקייפרום מספק לנו, למעשה, חוויה אולטימטיבית של מסע – קווסט. כמו במשחק המחשב, קיימת תפאורה, קיימים חפצים קסומים או בעלי כוחות, רמזים ותעלומות שעליכם לפתור בכדי להתקדם. בשונה ממשחק המחשב, אל האסקייפרום אתם יכולים להיכנס עם חברים, עם בני משפחה או עם עמיתים לעבודה ולחוות חוויה מלכדת, מרעננת, מגבשת ומרתקת.

למי זה מתאים?

חדרי בריחה מתאימים לכל מי שאוהב הרפתקאות, תעלומות וחידושים, וכן לכל מי שאוהב לעוף על כנפי הדמיון. גם מי ששכח ליהנות ממשחק טוב, יוכל לחדש ולהזכיר לעצמו כמה זה מהנה. החוויה מתאימה מאוד כגיבוש לצוותים, כבילוי מיוחד לימי הולדת, כבילוי משפחתי מיוחד ואפילו כדייט יוצא דופן ומהנה.

לסיכום

חדרי בריחה (אסקייפרום) הם הטרנד הלוהט בתחום הפנאי בעולם, וכמו כן בישראל. ברחבי הארץ פזורים חדרי בריחה רבים, כל חדר עם סיפור מקורי, עם תפאורה מרהיבה ועם תעלומה שעליכם לפתור. במהלך 60 דקות אתם נמצאים בעולם אחר, עליכם למצוא רמזים ומפתחות, לפתור חידות ולהפעיל חשיבה מקורית, על מנת שתוכלו לפצח את התעלומה ולפתוח את הדלת. זו חוויה שהיא כמו משחק מחשב, טיול, ספר טוב וסרט מעולה מעורבבים יחדיו, ומוגשים כחוויה רב חושית מסקרנת, מאתגרת ומלהיבה. כל אלה בשעה אחת של חוויה מרוכזת – כמעט טוב מדי מכדי להיות אמיתי, והנה – זה אפשרי. אז מה שנותר הוא לאסוף חבורה מנצחת, לבחור את הסיפור שלכם, להזמין את חדר הבריחה ולצאת להרפתקה.