איך לפתור חדר בריחה


איך לפתור חדר בריחה

חשוב לזכור – המטרה של המשחק בריחה מהחדר היא להינות. אתם לא בתחרות ולא במבחן, אבל לתחרותיים שבינכם יהיה מעניין לדעת איך לפתור חדר בריחה ולהצליח באסקייפרום.

הקמת צוות

ישנם אנשים שיכולים לעשות חדר לבד. לצורך העניין, חדרים שדורשים הרבה חיפושים זקוקים לעוד אנשים כדי לעזור לכסות עוד שטח. מציאת קבוצה טובה שאיתה אתם מרגישים בנוח זה מאוד חשוב.

הכר את החולשות שלך – יש אנשים שטובים בתצפית, מתמטיקה וזיכרון. ויש כאלה שטובים במציאת דפוסים וקורלציה. כשצריך להרכיב צוות, חשוב למצוא אנשים שיש להם מיומנויות שונות, מה שמוביל ל…

גיוון – חברי הצוות לא צריכים לחשוב אותו דבר. תמצאו אנשים שיכולים לחושב מחוץ לקופסה.
מיומנויות שימושיות – קשה לכמת כשרון בנושא פתרון חידות, ולא תהיה רשימה ממצה. יתר על כן, לא בכל חדר צריך את כל הכישורים האלה.
חיפוש – חלק מהחדרים מסתירים דברים טוב. קצת יותר מדי טוב.
תצפית לאבחנה – האם האובייקט שאתה מסתכל הוא רמז? או שזה סתם תפאורה?
מתאם – מי יכול לחבר רמזים שנמצאו אל החידה הנכונה. לפעמים דורש קפיצה בלוגיקה.
זיכרון – ייתכן שיהיה עליך לזכור רצפים של מספרים או סמלים.
מתמטיקה – כן, מתמטיקה משמשת הרבה. לפעמים ללא נייר. אלגברה צורנית נפוצה בחדרי בריחה.
זיהוי תבניות – מי שיכול לראות דפוסים בתוך ערבוביה של שטויות.
הפשטה – חדרים גדולים ופתוחים, ומקביליים יכולים להיות מציפים. מי שיכול לפרק את החדר לחלקים בדידים פשוטים יהיה בעל יתרון.
ראיה כוללת – שוב, עם חדר פתוח, מקבילי, זה יכול להיות קשה לראות איפה להתחיל. אדם זה יראה כיצד החידות השונות מתקשרות ולאן צריך להתקדם. אדם זה צריך להיות מנהיג חזק כדי להנחות את צוות.

מה לעשות בחדר בריחה

שיטות נפוצות כאשר נכנסים לחדר, ולאחר מכן איך ניגשים לפתור אותו.
ציות לכללים – לכל חדר יש כללים קצת שונים. לדוגמה, יש חדרים שיאפשרו לך להסיר את הציורים מהקיר. אחרים לא. תוכלו לחסוך זמן יקר אם אתם יודעים ומה לא צריך לחפש.

חיפוש – חדרים תמיד מתחילים עם חיפוש. ודאו שיש לכם מישהו מהצוות שלכם עם מיומנות זו ממוקסמת גבוה ככל האפשר. עצה אחת: בעת פתיחת דלת חדר חדש, תמיד להסתכל מאחוריה.

הערך את המצב – להעריך אילו מהמנעולים צריכים להיפתח, ומה פותח אותם: מפתח, מספר או אותיות.

מציאת דפוסים – אתם לא תפלו על תשובה ולאחר מכן תמצא לאיזה מנעול היא עשויה להתאים (למרות שזה קורה). צריך לחפש באופן פעיל תבנית שילוב מתאימה למנעול. יש לכם מנעול קומבינציה ארבע ספרות? חפשו רמזים מקובצים ברביעיות: ארבע תמונות, ארבע מילים, ארבעה סמלים, וכו’. יש לכם מנעול אותיות של חמש אותיות? חפש מילים שיש בהן חמש אותיות. מצא את הדפוסים שיכולים לתת לך קומבינציה ושמתאימים למנעולים בחדר.

עבודה במקביל – לפעמים צוות אוהב להצטופף סביב חידה אחת, הצוות עוזב חידות אחרות מאחור ועבור לחידה המרגשת החדשה. תוכלו לפתור דברים מהר יותר אם תעבדו על חידות נפרדות בו זמנית.

ייעוד שטח עבור רמזים משומשים – על פי רוב, רוב הרמזים לאין שימוש חוזר. הניחו את הרמזים המשומשים איפשהו נגיש. זה ימנע מאנשים לנסות להתחיל לפתור חידה חדשה עם רמז משומש.

ייעוד שטח עבור רמזים לא מנוצלים וקופסאות – טיפ טוב הוא לסדר את כל הרמזים פרוסים כך שכולם יוכלו להסתכל. ישנם כמה מקומות שבהם זה יכול להיות בעייתי (לדוגמא אם יש חשיבות למיקום הרמז).

דיון בפתרונות בהמשך – גם אני רוצה לדעת איך חידות נפתרות. העניין הוא, אתה לא צריך לדעת בזמן המשחק, במיוחד אם יש לך 10 דקות לסיום. צריך להתנגד לדחף לשאול "איך הצלחת לפתור את זה?"

שיתוף החברים בכל ותקשורת – חשוב לא להשאיר רמזים הרחק מחברי צוות אחרים. חשוב גם לזהות מתי מישהו עסוק בעבודה על חידה, וצועק דברים אקראיים. ייתכן שיהיה צורך להגיד לאדם מספר פעמים מה שמצאת. זה הרבה יותר חיוני בחדר שבו הצוות מפוצל. לדוגמה, אם הם נעולים מאחורי השער, הם לא רואים מה קורה בצד השני של השער, אבל אתם כן. תמיד חשוב לשתף קודים שמצאת, מספרים ורמזים במקרה זה.

פתרון חידות

לאחר זמן מה, אתה תתחיל לראות חידות דומות שזה כמובן לא אותו סיפוק לפתור, אבל זה מאפשר לך להתקדם בחדר במהירות. הדברים הבאים עשויים להיות קצת ספוילר, אבל אלו הם החידות שאנחנו נתקלים בהם כל הזמן.

דעו מתי להפסיק – זה מתחלק לשלושה חלקים:

התנגד לחשיבת יתר – לפעמים, כאשר אתה תקוע, אתה מתחיל להעלות השערות בדרכים מורכבות כדי לפתור חידה.

לעתים רחוקות חידות מסובכות. במקרה זה, נכון להעביר את החידה למישהו אחר עם ראיה חדשה או אחרת.

האם יש לך מספיק מידע? – אחת הסיבות לחשיבת יתר היא חוסר ההבנה שאין לך מספיק מידע כדי לפתור את החידה.

לפעמים, המפתח לחידה עדיין נעול במקום אחר. לעתים נדירות אתה צריך לעסוק בניחושים אקראיים.

להכיר בעודף מידע – לפעמים יש לך יותר מדי מידע: למשל, ספר עם עשרים עמודים של קודים וסיסמאות.

אם אתה מתחיל במשימה מפרכת, עצור וחפש רמז שמאתר את התשובה.

איתור חידה – זוהי חידה הנפוצה בחדרים רבים. אתם תקבלו קבוצה של סימנים מסודרים בגריד או משהו דומה, למשל, מספר על טלפון, שעון, בלוק מכתבים. לאחר מכן תמצא רצף של סימנים אלה אשר יסמלו אותיות או מספרים על גריד זה.

נסה את הפתרון – אם מישהו מציע פתרון, תן לו לנסות ואל תתווכח למה זה לא בסדר. לפעמים, זה הרבה יותר מהר רק כדי להתבדות. יתר על כן, אם אף אחד לא עובד על פתרון, אתה לא צריך לבקש רשות לנסות את התאוריה שלך. פשוט תעשה את זה. אם אנשים מתרגזים כי פתרת חידה בלעדיהם, החלף את חברי הקבוצה.

אם אתם תקועים

זה יקרה, וזה יהיה קצת מתסכל. אבל אין מה לעשות… זה קורה:)

בקשו רמז – בממוצע, אם אתה לא יכול לפתור חידה בתוך עשר דקות, (וזה הרבה זמן) אז בקש רמז.

ניחוש מושכל – אם אתה יודע שלושה מספרים למנעול ארבע ספרות, תנסה כל שילוב של המספר הרביעי. זה עשוי להיות מהיר יותר מאשר למעשה להבין את המספר הרביעי. זה קצת התחכמות, אבל אתה יודע, תחשוב על זה כאל פתרון יעיל חלופי.

לתת למישהו אחר לנסות – אם אתה לא מצליח להבין חידה, תן למישהו אחר לנסות. תשאיר את האגו בחדר הקבלה. אם אתה רוצה להיות גיבור, לך תשחק מבוכים ודרקונים או משהו.

בדוק היטב את עבודתך – זה קל להתעלם ממשהו. לא צריך להיעלב אם מישהו אחר בודק את מה שעשית, בין אם זה להזין קומבינציה, לספור משהו, או מה שלא יהיה.

כללי התנהגות

אל תמעיט בערכם של אנשים – יש לכם שעה או פחות כדי לפתור את אסקייפרום. אנשים מזלזלים לא יפתרו את החדר מהר יותר. אם אתה חייב להראות כמה חד המוח שלך והדרך היחידה לעשות זאת היא על ידי זלזול באחר, תעשה מה שכולם עושים ושמור את זה לפייסבוק ולטוויטר. למעשה, פתרון שאתה עשוי לחשוב שהוא מטומטם יכול להיות הנכון. כאמור, לפעמים זה הרבה יותר מהר לבדוק את הפתרון מאשר להתווכח עליו.

אל תתווכחו עם נותני הרמז (המפעילים) – לפעמים חידה לא מתוכננת היטב. פעמים אחרות, זה באמת משהו שלא הצלחתם. כך או כך, זה עדיין מבזבז את הזמן בזמן שאתה מנסה לפתור את החדר. אתה לא צריך לנמק מדוע לא הבנת את החידה, ולא למה אתה חושב שהחידה שלהם גרועה.